AKP de Kaftancıoğlu krizi yaşamıştı

AKP de Kaftancıoğlu krizi yaşamıştı
18 Ocak 2018 11:30

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde, Türkiye İşçi Partisi (TİP) kurucularından Ümit Kaftancıoğlu’nun kızı Pınar Kaftancıoğlu, Aydın Nazilli’den AKP belediye meclis üyesi seçilmiş, mazbatasını alır almaz da istifa etmişti.

 

 

Aynı zamanda CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da görümcesi olan Pınar Kaftancıoğlu, o dönem hem sağ siyasetten, hem de sol siyasetten birtakım eleştiriler almıştı.

 

O dönem Akit’te çıkan Pınar Kaftancıoğlu haberi şu şekildeydi:

 

1

Kaftancıoğlu haberi Radikal’de de yer almıştı. O haber ise şu şekilde çıkmıştı:

2

ORAY EĞİN YENİDEN HATIRLATTI

Habertürk yazarı Oray Eğin ise bugünkü köşesinde bu durumu hatırlatarak, “Canan Kaftancıoğlu bu tepkilere rağmen koltuğunda kalabilecek mi? Yoksa görümcesi gibi siyaset hayatı sona mı erecek” diye sordu.

 

 

Eğin, Pınar Kaftancıoğlu’nun İstanbul’da bir mağazası bulunduğunu belirterek, AKP’den seçilir seçilmez istifasının sebebinin ise “ticari” olduğunu iddia etti. Eğin, “Pınar Kaftancıoğlu bir ara şansını AK Parti Belediye Meclisi üyesi olarak siyasette denedi ve seçildi. Tabii müşterisi Beyaz Türkler ortalığı birbirine kattı, siparişler iptal olmaya başladı. Ticari kaygılar ön plana çıkınca da seçilir seçilmez istifa etmek zorunda kaldı” dedi.

 

Oray Eğin’in yazısının tamamını okumak için:

 

http://www.haberturk.com/yazarlar/oray-egin/1801152-ilk-kadin-medya-patronu

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar