AKP, CHP’nin kalesi olan ilçelerde, CHP’li isimleri aday gösterecek… Ankara siyaset dedikoduları

AKP, CHP’nin kalesi olan ilçelerde, CHP’li isimleri aday gösterecek… Ankara siyaset dedikoduları
7 Eylül 2018 12:15

Hürriyet’ten gazeteci Deniz Zeyrek bugün köşesinde yerel seçimlerle ilgili edindiği kulis bilgilerini böyle analiz etti..

 

İşte o satırlar:

 

Gündemin ikinci başlığı ise potansiyel adaylar. AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor. Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan “merkez-sağ/demokrat” isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor. Son 10 günde AK Parti’nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum. AK Parti’nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var:

CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali.

İYİ Parti’nin bu şehir ve ilçelerde CHP oylarını bölebilecek güçlü adaylar göstermesi.

 

Yazının tamamını okumak için:

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/deniz-zeyrek/belediye-secimi-dedikodulari-40948870
index

Yorumlar

Yorumlar