Akif Hamzaçebi’nin istifasından sonra yerine kim gelecek? İşte CHP’de ‘Genel Sekreterlik’ koltuğu için konuşulan isimler

Akif Hamzaçebi’nin istifasından sonra yerine kim gelecek? İşte CHP’de ‘Genel Sekreterlik’ koltuğu için konuşulan isimler
8 Şubat 2019 22:23

Akif Hamzaçebi’nin CHP Genel Sekreterliği’nden istifasının ardından yerine gelecek isimler konuşulmaya başlandı.

 

 

 

 

CHP’de Akif Hamzaçebi’nin Genel Sekreterlik koltuğunu bırakmasının ardından kulisler hareketlendi. Kulislerde Genel Sekreterlik için konuşulan isimler ise şöyle: Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak, Haydar Akar ve Haluk Koç.

 

Aday listelerinin netleşmesinin ardından CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi’nin, yönetimdeki görevinden sürpriz istifası gündeme bomba gibi düştü.

 

Beklenmeyen istifanın ardından, partide bir zamanlar iki numaralı koltuk olarak görülen Genel Sekreterlik koltuğuna kimin oturacağı konusunda gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

 

Hamzaçebi’nin istifasının hemen ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu, eski yardımcılarından, PM Üyesi Tekin Bingöl ile buluşması kulisleri hareketlendirdi.

 

Kılıçdaroğlu’nun, Tekin Bingöl’e görüşmede Genel Sekreterlik görevini teklif etmiş olabileceği konuşuluyor.

 

Uzun süre CHP yönetimde teşkilatlardan sorumlu olarak görev yapan Bingöl, kendi isteği ile son MYK’da parti görev almamıştı.

 

TOPRAK VEYA AKAR

 

CHP Kulislerinde, Genel Sekreterlik makamı için PM üyeleri Haydar Akar ve Erdoğan Toprak’ın isimleri de kulislerde dillendiriliyor.

 

MYK’DAN BİR İSMİ KAYDIRABİLİR

 

MYK’nın sayısının fazlalığından rahatsız olan Kılıçdaroğlu’nun, Genel Başkan Yardımcılarından birisini Genel Sekreterlik makamına kaydırabileceği de belirtiliyor.

 

Öte yandan Gerçek Gündem’in edindiği bilgiye göre ise, Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi olan Haluk Koç’un da isminin Genel Sekreterlik koltuğu için konuşulduğu ifade edildi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar