‘Adalet’e bir tuğla da Kılıçdaroğlu’ndan

‘Adalet’e bir tuğla da Kılıçdaroğlu’ndan
29 Ağustos 2017 12:46

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale merkezinde Özgürlük Parkı’na konulacak olan Adalet Heykeli’ne isminin yazılı olduğu tuğlayı bıraktı.

 

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’nin Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Kocadere Kamp Alanı’nda düzenlenen Adalet Kurultayı’nın son gününde köylülerle kahvaltı yaptıktan sonra geceleri konakladığı alandaki karavanına geçti. Bir süre burada vakit geçiren Kılıçdaroğlu, ardından Adalet Kurultayı’nın yapıldığı Kocadere Kamp Alanı protokol giriş kapısı yanında sergilenen, tasarımını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı, Adalet Heykeli’nin bulunduğu alana geldi. Çanakkale merkezinde Özgürlük Parkı’na konulacak heykelin kaidesini oluşturacak kırmızı tuğlalardan birini, Adalet Heykeli’nin önündeki diğer tuğlaların yanına bıraktı. Adalet Kurultayı’na katılanların anı olarak bir plakete isimlerini yazdırıp, tuğlaya yapıştırarak heykelin önüne bıraktıkları çok sayıdaki kırmızı tuğlaya CHP liderinin isminin yazılı olduğu tuğla da eklenmiş oldu.

 

 

Panellerin yapıldığı alana geçmek üzere ‘Medya Merkezi’ çadırının ön tarafına geçen Kılıçdaroğlu, burada mağdur olduklarını söyleyip, yanlarında getirdikleri fındıkları yere döken üreticilerin sorununu dinledi, “Fındıkçılar için adalet istiyoruz” dedi.

 
3 AYLIK NİHAT ALİ’Yİ KUCAĞINA ALIP, SEVDİ

 

 

Adalet Kurultayı kapsamındaki düzenlenen ‘Devlette Adalet’ panelini dinlemeye geçen Kemal Kılıçdaroğlu, mağduriyetlerini anlatmak için alanda bulunanlardan Gül Tuncay isimli kadının 3 aylık oğlu Nihat Ali Tuncay’ı kucağını alarak sevdi. Gül Tuncay, İstanbul’dan geldiğini, eşi Özcan Tuncay’ın 2002 yılında Erzincan’da er olarak vatani görevini yaparken gözlerini kaybettiğini, ancak gazilik unvanı verilmediği için Kurultay’a adalet aramaya geldiklerini söyledi.

Panele konuşmacı olarak; İlhan Kesici, Ertuğrul Yalçınbayır, Yüksel Yalova, Levent Tüzel, Gürcan Dağdaş, Abdülbaki Erdoğmuş katıldı. Kurultayın öğleden sonraki oturumu ‘Medyada Adalet’ konusu ile devam edecek.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar