Adalet Yürüyüşü’nün 4. gününde neler yaşanıyor

Adalet Yürüyüşü’nün 4. gününde neler yaşanıyor
18 Haziran 2017 12:24

Ankara Güvenpark’tan geçen Perşembe günü başlayan Adalet Yürüyüşü İstanbul’a doğru ilerlemeye devam ediyor…

 

 

 

 

 

25 gün süreceği öngörülen 432 kilometrelik yürüyüşte ilk 3 günde yaklaşık 70 kilometre yüründü.

 

 

1

 

 

Yürüyüşün dördüncü günü Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla birlikte saat 09:00’da başladı.

 

 

2

 

 

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi:

 

 

“4 gündür adalet için sevgiyle, hoşgörüyle, müzikle yürüyoruz. Hiç kimseyi rahatsız etmemeye özen gösteriyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Dün 20 Temmuz darbecisi açıklamalar yapmış. Efendim neymiş yürüyormuşuz. Akşam karavanda kalıyormuşuz. Vallahi benim karavanda altın klozet yok, arzu ederse gelsin ben kendisini bir gece misafir edebilirim.

 

Bizi tahrik etmek istiyorlar, tahriklere kapılmayacağız. Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar, hakim, savcı çağırırmış. Biz bu ülkede darbecilerin neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Darbeciler tarihin karanlık sayfalarında mücadele edenlerde ak sayfalarında yer almıştır. Bu kadar eleştiriyorlar, bizim ülkemizde adalet var, niye yürüyorsunuz diyemiyorlar? Çünkü onlarda iyi biliyorlar ki adalet yok. Peki bu söylemlerin kaynağı nedir? Acizlik ve zavallılık. 20 Temmuz darbecisine bir soru sormuştum daha önceleri. Benim her sözüme hemen cevap veriyor ama bu soruma nedense hiç cevap vermiyor. Sorduğum soru son derece sıradan ama önemli bir soruydu. Demiştim ki namus ve şeref kavramı sizin için neyi hatırlatıyor? Sizin için bu kavramların önemi nedir? Ama şu ana kadar bu soruma yanıt vermiş değil.”

 

 

KILIÇDAROĞLU DÜŞTÜ

 

 

Yürüyüş esnasında Türk bayrağını kaldıran Kılıçdaroğlu, koşarak aşağı indiği esnada kayarak düştü.

 

 

YAĞMUR YÜRÜYÜŞÜ DURDURMADI

 

 

Yürüyüşün dördüncü gününde başlayan yağmura rağmen yürüyüşe ara verilmediği görüldü. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Özgür Özel’le birlikte olan bir fotoğrafını paylaşarak “Ne yağmur durdurabilir Adalet isteğimizi ne yollar…” ifadelerini kullandı.

 

 

3

 

 

Bugünün aynı zamanda “Babalar günü” olması vesilesi ile Mustafa Balbay’ın eşi ve kızı da destek vermek üzere yürüyüşe geldi. Balbay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “4. gün. Eşim ve kızım da babalar günü hediyesi olarak yürüyüşe katılıyor. Aileler birlik olsun diye adalet.” ifadelerini kullandı.

 

 

balbay(6)

 

 

Bugünkü yürüyüşe Zülfü Livaneli, sunucu ve yazar Tuluhan Tekelioğlu ve şarkıcı Ege’nin de katılacağı öğrenildi.

 

 

KORUMALAR BÖYLE DİNLENDİ

 

Kılıçdaroğlu’yla birlikte yürüyen korumaları da verilen molalarda çimlere oturarak dinlendiler.

 

 

koruma

 

TAHİR ELÇİ’NİN EŞİNDEN YÜRÜYÜŞE DESTEK

 

 

Diyarbakır’da vurularak hayatını kaybeden avukat Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi.

 

 

Elçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Adalet, öldürdükleriyle beraber toprağa gömüldü. Ölenler geri gelmez ,adalet geri getirilebilir. ADALET!” ifadelerini kullandı.

 

elçi

 

 

Kaynak: Odatv

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar