Adalet Yürüyüşü altıncı gününde!

Adalet Yürüyüşü altıncı gününde!
20 Haziran 2017 09:07

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülük ettiği tarihi Adalet Yürüyüşü altıncı gününde. 97 kilometresi geride kalan tarihi yürüyüş bugün Kızilcahamam Bulak Köyü’nden başlayacak. Çamlıdere yol ayrımında ise CHP’nin TBMM Grup toplantısı yapılacak.

 

 

 

 

Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, altıncı gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor. ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görülüyor.

 

 

25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz beş gününde yaklaşık 97 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklarda yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Bugün bölgede havanın açık olduğu gözlendi. Tarihi yürüyüşün altıncı günü birazdan Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile başlayacak. CHP lideri, Çamlıdere yol ayrımında ise CHP TBMM Grup toplantısında konuşacak.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar