ABD’den ilk 23 Haziran açıklaması

ABD’den ilk 23 Haziran açıklaması
24 Haziran 2019 17:00

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, dün gerçekleşen ve Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan seçimler hakkında ilk açıklamayı yaptı.

 

 

 

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, dün gerçekleşen ve Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan seçimler hakkında ilk açıklamayı yaptı. Büyükelçilik, “Katılımcı demokrasinin etkileyici bir örneğini sergileyen İstanbul sakinleri, oy verip seslerini duyurmak üzere sandığa gittiler. Avrupa’nın en büyük şehrini yönetecek olan İmamoğlu’na en iyi dileklerimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Bütün dünyanın yakından takip ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimleri uluslararası kamuoyuda gündem olmaya devam ediyor… Bugün ABD’nin Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu resmi Twitter hesapları üzerinden seçimi değerlendirdi.

 

İngilizce ve Türkçe paylaşılan mesajda, “Katılımcı demokrasinin etkileyici bir örneğini sergileyen İstanbul sakinleri, oy verip seslerini duyurmak üzere sandığa gittiler. Avrupa’nın en büyük şehrini yönetecek olan İmamoğlu’na en iyi dileklerimizi sunuyoruz” ifadesi kullanıldı. Paylaşılan mesajda Ekrem İmamoğlu’nun resmi Twitter hesabı da paylaşıldı.

 

 

Yorumlar

Yorumlar