ABD Dışişleri’nden Brunson ve Kaşıkçı açıklaması!

ABD Dışişleri’nden Brunson ve Kaşıkçı açıklaması!
12 Ekim 2018 07:00

ABD Dışişleri Sözcüsü, Brunson’la ilgili yaptığı açıklamada, ‘Brunson’ın serbest bırakılmasını bekliyoruz’ dedi. Sözcü, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak da “Türkiye ile Suudi Arabistan’ın ortak çalışma grubu kurması memnuniyet verici” ifadelerini kullandı.

 

 

 

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, düzenlediği basın toplantısında Türkiye ile ilgili soruları da yanıtladı. Türkiye ile ABD arasında krize neden olan ABD’li rahip Brunson’ın serbest bırakılmasıyla ilgili iki ülke arasında bir anlaşma yapıldığı iddialarına değinen Nauert, “Brunson konusunda benim bildiğim bir anlaşma yok. Yarın Brunson’ın duruşması var. Hukuki süreç devam ediyor. Yakından takip ediyoruz, Brunson ve ailesine destek veriyoruz” diye konuştu.

 

Nauert, “Brunson’ın serbest bırakılması iki ülke ilişkileri için önemli bir adım olur. Brunson’ın serbest bırakılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak da açıklamada bulunan Nauert, “Türkiye ile Suudi Arabistan’ın ortak çalışma grubu kurması memnuniyet verici” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar