72 saatte 13 derece birden düşecek…

72 saatte 13 derece birden düşecek…
3 Aralık 2017 09:22

Kışı tüm Türkiye’nin hissedeceği hafta geldi. Hava durumu aniden değişecek, 72 saat içinde 13 derece birden düşecek olan sıcaklıklar 5-6 derece civarlarında hissedilecek. Soğuk havayla birlikte yağışlar da etkili olacak. Meteoroloji’den gelen son dakika verilerine göre bugün Trakya üzerinden giriş yapacak soğuk ve yağışlı hava dalgası hafta ortasına doğru etkisini artıracak.

 

 

 

Mevsimin ilk geniş çapta etkili olacak soğuk hava dalgası geliyor. Tüm yurtta hava sıcaklıkları aniden düşecek çarşamba günü ise yurdun büyük bölümünde kar yağışı etkili olacak. Son dakika verilerine göre bugün giriş yapacak olan soğuk hava dalgası zorlu bir hafta yaşatacak.

 

BUZ GİBİ HAFTA GELİYOR

 

Düşen sıcaklıklarla beraber etkili olacak kar yağışı perşembe günü yurdu yavaş yavaş terk edecek. Batı kesimlerde 5-6 derece, doğu ve iç kesimlerde ise sıfırın altında seyredecek olan sıcaklıklar perşembe gününden sonra birkaç derece yükselerek mevsim normallerine dönecek.

 

İSTANBUL 72 SAATTE 13 DERECE SOĞUYACAK

 

19 derece civarlarında seyreden sıcaklık değerleri çarşamba günü 5-6 derece civarlarının üzerine çıkmayacak. İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor…

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar