23 Nisan’da İstiklâl Marşı okunan caminin imamı: Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimizdir

23 Nisan’da İstiklâl Marşı okunan caminin imamı: Cumhuriyet bizim kırmızı çizgimizdir
1 Mayıs 2020 14:48

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı 23 Nisan gecesi saat 21.00’de, İstiklal Marşı’nın okunduğu tek cami Kars’taki Işıklı Camii oldu. Caminin İmamı Seyit Ahmet Erdem, ‘’Cumhuriyetimiz, vatanımız, bayrağımız ve marşımız bizim kırmızı çizgimiz. Bugün camiler varsa, rahatça ibadet edilebiliyorsak bunu Ulu Önder Atatürk’e, onun ilke ve inkılaplarına, al bayrağımıza borçluyuz” dedi.

 

 
Sözcü’de yer alan habere göre, Kars merkezde bulunan ve Hacı Malik Muhammed Işıklı tarafından yaptırılan Caferi mezhebine ait caminin imamı Erdem, şunları söyledi:

“O gece konvoy Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Biz de o anda İstiklal Marşı’nı camimizden okutarak coşkuya ortak olmak istedik. Önceden planlanmış değildi.”

 

 

ASİLTÜRK: İKTİDAR CAMİLERİ YASAKLADI

 
Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın sağ kolu, İçişleri eski Bakanı Oğuzhan Asiltürk, koronavirüs salgını nedeniyle camilerin kapatılarak, Cuma namazının kılınmamasını eleştirdi.

Kararı Diyanet’in değil, iktidarın aldığını belirten Asiltürk, “İktidar emretti, Cuma’yı değil, camileri kapattı. Geçmişte de salgınlar oldu. Ancak İslami hiçbir şey ortadan kaldırılmadı.

Külliyede Diyanet İşleri Başkanı’nın nezaretinde cuma namazı kılmadılar mı? Demek ki yasak olan Cuma değil” dedi.

Sosyal medyada “Dünya hali ve Ramazan” adlı programa katılıp açıklamalarda bulunan Asiltürk, dünyanın üçüncü büyük savaşa doğru gittiğini de savundu ve ‘’Sonunda Rusya-ABD çatışacak” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar