160 kişilik işe 2 bin 500 kişi başvurdu

160 kişilik işe 2 bin 500 kişi başvurdu
27 Eylül 2017 14:32

İşsizlik Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri. Açıklanan rakamlar işsiz sayısının 3 buçuk milyona yaklaştığını gösteriyor. Artık ekmek aslanın ağzında değil midesinde desek yanlış olmaz. Şanlıurfa’da 160 kişilik işe tam 2 bin 565 başvuru yapıldı. Vatandaşların, kura çekiminin yapıldığı salonda, isimler açıklanırken yaşadığı heyecan kameralara böyele yansıdı.

 

 

 

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam sağlanacak 160 kişilik işe 2 bin 565 kişi başvurdu.

 

Türkiye İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü ile kamu kurum ve kuruluşları arasında gerçekleştirilen TYÇP kapsamında personel alımı yapılmak üzere Yenişehir Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu’nda kura çekildi.TYÇP kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda 9 ay süre ile istihdam edilecek 160 kişilik iş duyurusunun ardından İŞ-KUR Siverek Müdürlüğüne 2 bin 565 kişi müracaat etti. Asgari ücretle çalıştırılmak üzere işe alınacak kişiler noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirlendi.

 

Noter çekilişi ile çalışmaya hak kazanan ve başvuru şartlarını taşıyan kişilerin 5 Ekim’den itibaren 9 ay bu programdan yararlanabileceği belirtildi.

 

İHA

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar